Profilaktyka chorób skóry – czerniak

FILMY I WYWIADY :

KALENDARZ 2020 :

KALENDARZ 2021 :

 

Nowotwory złośliwe skóry to najliczniejsza grupa chorób onkologicznych. Czerniak najczęściej występuje u osób w wieku 24-60 lat. W Polsce rozpoznaje się go zbyt późno, jeden na czterech pacjentów umiera z powodu tej choroby.

Czym jest czerniak? Jakie czynniki go wywołują? Co to jest SPF i jak samodzielnie kontrolować znamiona? Jakich zasad profilaktyki czerniaka należy przestrzegać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w ulotce.

Zapraszamy do zapoznania się materiałem filmowym, w którym prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski, Kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków, Zastępca Dyrektora ds. Narodowej Strategii Onkologicznej i Badań Klinicznych w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie oraz Przewodniczący Zespołu Ministra Zdrowia ds. Narodowej Strategii Onkologicznej opowie m.in. czym jest czerniak, ABCDE samokontroli znamion, jak należy stosować kremy z filtrem, czy nasza skóra na pewno lubi słońce i czy profilaktycznie powinno się usunąć wszystkie znamiona.