Profilaktyka zatruć pokarmowych

FILMY I WYWIADY :

KALENDARZ 2020 :

KALENDARZ 2021 :

 

Zatrucia pokarmowe powodują liczne dolegliwości, od względnie łagodnych do poważnych, zagrażających zdrowiu i wymagających hospitalizacji. W 2019 roku na terenie Polski odnotowywano prawie 9 tysięcy zachorowań na Salmonellozę. W 2020 roku zachorowało na nią ponad 5 tysięcy osób.

Czym są zatrucia pokarmowe? Jakie są przyczyny zatruć i objawy? Jak im zapobiec i jakie podjąć pierwsze kroki przy zatruciach? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w ulotce.

Zapraszamy do zapoznania się materiałem filmowym, w którym dr Danuta Tomaszewska, specjalista chorób zakaźnych z Poradni Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie opowie na co zwracać uwagę podczas wakacji w kraju i za granicą, jak ważna jest profilaktyka zatruć oraz co powinniśmy spakować do apteczki?

Zobaczcie jak jeść zdrowo, jak przygotować posiłki pełne witamin, błonnika i minerałów, probiotyków i prebiotyków. Zapraszamy na słoneczne śniadania, zdrowe zupy, sałatki pełne witamin oraz letnie desery i koktajle – przepisy znajdziesz w e-booku „Kuchenne Inspiracje z NFZ – LATO”.

Bezpłatne plany żywieniowe z przepisami na zdrowe dania znajdziesz na portalu diety.nfz.gov.pl.