Profilaktyka uzależnień. Alkohol.

FILMY I WYWIADY :

KALENDARZ 2020 :

KALENDARZ 2021 :

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia WHO alkohol wpływa na ponad 200 rodzajów chorób, i jest na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia.

Uzależnienie od alkoholu, czyli alkoholizm to silna, nabyta potrzeba zażywania substancji zawierających alkohol. Osoba uzależniona zaniedbuje na rzecz picia źródła przyjemności lub zainteresowania, które do tej pory były dla niej ważne. Często alkoholizm wypierany jest ze świadomości osoby uzależnionej i jej bliskich, stąd nazywany jest „chorobą zaprzeczeń”.

Jakie są motywy spożywania alkoholu? Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Co robić, aby zminimalizować ryzyko uzależnienia od alkoholu? Gdzie szukać pomocy? Jak zapobiegać uzależnieniu? Dowiesz się z ulotki.

Zapraszamy do zapoznania się materiałem filmowym. O uzależnieniu od alkoholu i jego szkodliwych konsekwencjach opowiadają eksperci: dr n. o zdr. Paweł Koczkodaj, zastępca kierownika Zakładu Epidemiologii i Prewencji Pierwotnej Nowotworów Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Magdalena Cedzyńska, psycholog, psychoterapeuta, kierownik Poradni Pomocy Palącym Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.