Kategoria: Zdrowe nawyki
Opublikowano: 06.12.2022
Aktualizacja: 20.01.2023

Spraw sobie świąteczny prezent – odwiedź oddział wojewódzki NFZ i zadbaj o swoje zdrowie

Mikołajki z profilaktyką w oddziałach wojewódzkich NFZ to idealny moment na przypomnienie, że najlepszy prezent, jaki możesz sobie sprawić – to zadbanie o swoje zdrowie. To także dobry dzień, aby zachęcić swoich bliskich do wykonania badań profilaktycznych.

Mikołajki z profilaktyką w NFZ

Każdy, kto dziś, w mikołajki i do końca grudnia odwiedzi nasze stanowiska ds. profilaktyki w oddziałach wojewódzkich NFZ, będzie mógł skorzystać z bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym oraz otrzyma karnet z zaproszeniem na kolejne pomiary, wraz z informacją o wszystkich badaniach profilaktycznych finansowanych przez NFZ.

Czym są stanowiska ds. profilaktyki?

We wszystkich oddziałach wojewódzkich NFZ funkcjonują stanowiska ds. profilaktyki i promocji zdrowia. W każdym z nich pracuje profesjonalny doradca, który:

  • pomoże Ci skorzystać z programów profilaktycznych
  • wyjaśni, jak wykonać podstawowe pomiary w samoobsługowym kiosku profilaktycznym.
Samoobsługowe kioski profilaktyczne to miejsca, w których możesz wykonać najważniejsze pomiary medyczne. Dzięki tym pomiarom możesz określić ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

W kiosku profilaktycznym w łatwy sposób wykonasz pomiary:

  • masy ciała
  • indeksu masy ciała (BMI) i składu ciała
  • ciśnienia tętniczego krwi.

Te podstawowe pomiary medyczne są niezbędne, aby ocenić ryzyko najbardziej niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych.

Wyniki pomiarów wydrukujesz bezpośrednio w kiosku. Możesz je także omówić z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia, który ustali z Tobą dalszą ścieżkę postępowania. Doradca udzieli Ci także informacji o programach profilaktycznych finansowanych przez NFZ. Doradzi Ci także, jak możesz z nich skorzystać.

Informacje na temat profilaktyki uzyskasz także pod numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590. Konsultanci udzielają Ci informacji o programach profilaktycznych finansowanych przez NFZ. Wyjaśnią również, gdzie i jakie badania możesz wykonać.

Dowiedz się więcej o programach profilaktycznych