Przychodnia Optima w Dytmarowie

Optima Medycyna SA jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej powstała w 1997r. Od 1999 roku leczy pacjentów w publicznym systemie na podstawie kontraktów, najpierw z Kasą Chorych, a później  Narodowym Funduszem Zdrowia. Przez te wszystkie lata systematycznie rozwijała swą działalność, zwiększała zakres świadczonych usług, powiększała zasięg terytorialny oraz ilość udzielanych porad.
Optima Medycyna SA to sieć przychodni lekarskich w kilku miastach Opolszczyzny, jednak przede wszystkim to zespół wykwalifikowanych pracowników: lekarzy POZ, lekarzy specjalistów, pielęgniarek, położnych oraz personelu administracyjnego.
W swojej ofercie proponujemy pacjentom szeroki dostęp do POZ, do wielu specjalistów w ramach NFZ i komercji oraz do szerokiego zakresu badań diagnostycznych.
W naszych przychodniach posiadamy m.in. następujące poradnie specjalistyczne: ginekologiczną, kardiologiczną, okulistyczną, alergologiczną, laryngologiczną reumatologiczną, endokrynologiczną, chirurgii ogólnej, neurologiczną, diabetologiczną i inne.
W naszych przychodniach pracuje ponad 130 lekarzy, a wszystkich zatrudnionych pracowników jest ponad 300.
W 2006 roku jako pierwszy ZOZ w Polsce Optima uzyskała certyfikat jakości POZ nadawany przez Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie.
W przychodni Optima w Dytmarowie przyjmują następujący lekarze:

  • lek. med. Janina Okrągły – specjalista chorób wewnętrznych,
  • lek. med. Małgorzata Stopińska – w trakcie specjalizacji medycyny rodzinnej.
  • pielęgniarką środowiskowo – rodzinną jest Aleksandra Koźmic.
  • w przychodni znajduje się rejestracja, gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy ze specjalistycznym sprzętem do badań diagnostycznych: EKG, USG.

Dodatkowo w przychodni wykonywane są zabiegi w ramach fizjoterapii ambulatoryjnej POZ PLUS oraz wizyty specjalistyczne dietetyczne i psychologiczne.

Cel przystąpienia naszych placówek do programu
POZ PLUS:

  • Podwyższenie dostępu do świadczeń.
  • Ulepszenie jakości świadczonych usług.
  • Zwiększenie ilości świadczonych badań i porad specjalistycznych w ramach POZ.

Program POZ PLUS realizowany jest w dwóch naszych ośrodkach: w Racławicach Śląskich oraz w Dytmarowie.

Dane kontaktowe:
Przychodnia Optima w Dytmarowie
Dytmarów 2a (Dytmarów miejscowość położona w gminie wiejskiej podlega pod gminę Lubrza, powiat prudnicki i województwo opolskie.)
Adres strony www: http://www.optima-medycyna.eu/news.php
Adres e-mail: biuro@optima-medycyna.eu
Telefony kontaktowe do koordynatorów projektu POZ PLUS:
Magda Piórkowska tel. +48 788-265-207
Aleksandra Hoinka tel. +48 788-269-515

Obraz1