Projekt edukacyjny dotyczący Karmienia piersią pod hasłem „Mamo! Chcę być karmione piersią”.

Chce byc´ karmione piersia?_v3

Narodowy Fundusz Zdrowia jest autorem projektu edukacyjnego dotyczącego karmienia piersią pod hasłem „Mamo! Chcę być karmione piersią”.

W ramach akcji  NFZ, we współpracy z Centrum Nauki o Laktacji,  przygotował szkolenie e-learningowe: ”O karmieniu piersią – dla mam” oraz „O karmieniu piersią – szkolenie dla personelu medycznego”.

Celem  akcji jest  podniesienie świadomości kobiet w ciąży oraz rozszerzenie i usystematyzowanie wiedzy pracowników ochrony zdrowia na temat karmienia piersią.

Od strony merytorycznej powstanie szkoleń wsparły Panie:  Kinga Osuch i Beata Sztyber – doświadczone ekspertki z wieloletnim stażem z Centrum Nauki o Laktacji .

Opublikowane szkolenia składają się z 2 poziomów: pierwszy skierowany jest do matek i pracowników ochrony zdrowia, a drugi stanowi materiał wyłącznie dla pracowników ochrony zdrowia. Każde ze szkoleń wzbogacone jest o krótkie filmy/animacje obrazujące zagadnienie.

Szkolenie jest bezpłatne, żeby się na nie zapisać wystarczy zarejestrować się na stronie Akademii NFZ http://akademia.nfz.gov.pl/