Profilaktyka otyłości w okresie menopauzy

FILMY I WYWIADY :

KALENDARZ 2020 :

KALENDARZ 2021 :

 

Około 70% kobiet w wieku okołomenopauzalnym ma nadmierną masę ciała. Systematycznie wzrasta odsetek osób chorych na  otyłość, choroba ta występuje już u 23% kobiet.

Czym jest menopauza i jakie są jej objawy? Jak obliczyć wskaźnik masy ciała BMI? Jaką rolę pełnią składniki odżywcze w diecie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w ulotce.

Zapraszamy do zapoznania się materiałem filmowym, w którym dr n. med. Monika Tadros – Zins, specjalista ginekolog-położnik, dr n. med. Ewa Bieniek, specjalista endokrynologii, diabetologii oraz chorób wewnętrznych z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, Katarzyna Madalińska, dietetyk kliniczny z Miejskiego Centrum Medycznego im. dr Karola Jonschera w Łodzi opowiedzą czym jest menopauza, jak przebiega, jak rodzić sobie z jej objawami oraz  jak ważna jest dieta i aktywność fizyczna w ich łagodzeniu.

Bezpłatne plany żywieniowe z przepisami na zdrowe dania znajdziesz na portalu diety.nfz.gov.pl.

Jeżeli chcesz zacząć ćwiczyć regularnie lub utrzymać dotychczasową kondycję, skorzystaj ze sprawdzonych, bezpiecznych treningów: 8 tygodni do zdrowia, oraz ćwiczeń na naszej stronie – „Atlas ćwiczeń”.