Inne (7)
Diagnostyka nie musi być w wersji elektronicznej.
Category: InneW takim przypadku lekarz POZ wystawia skierowanie do specjalisty posiadającego umowę na AOS czyli kieruje pacjenta na tradycyjną ścieżkę postępowania ze skierowaniem. Świadczenie laryngologiczne zostanie rozliczone w ramach umowy AOS.
Category: InneAby pacjent mógł korzystać ze świadczeń w ramach POZ PLUS (bilanse, zarządzanie chorobą przewlekłą) pacjent musi wyrazić zgodę, której wzór stanowi załącznik nr 9 (w przypadku programu zarządzania chorobą dodatkowo konieczne jest podpisanie zgody, której wzór stanowi zał. nr 10 do zarządzenia). Brak zgody uniemożliwia wykonanie jakiegokolwiek świadczenia w ramach POZ PLUS.
Zgodnie z postanowieniami w umowie oraz zarządzeniem 23/2018/DAIS z późniejszymi zmianami skutkuje koniecznością zwrotu wszystkich wypłaconych środków w części dot. grantów.
Category: InneCo do zasady powinien to być wybrany lekarz POZ, jednak z uwagi na przypadki losowe, urlopy, etc., istnieje możliwość konsultacji u innego lekarza.
Category: InneTak, jednak w wyniku takiego działania koordynatorowi, który pracuje w ramach programu POZ PLUZ, nie można zwiększyć wynagrodzenia. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy zwiększony zostanie wymiar jego etatu (zgodnie z kodeksem pracy).
Category: InneNależy dokonać wpisu do dokumentacji medycznej u lekarza POZ i u specjalisty.
Category: InneAudyty ex post będą przeprowadzane przez firmę zewnętrzną przy współudziale przedstawicieli Biura Projektu z Centrali NFZ oraz Banku Światowego. Udział przedstawicieli oddziału wojewódzkiego nie będzie konieczny, ale również nie ma przeciwwskazań, żeby w takim audycie uczestniczył.
Category: Inne
Inne (7)
Diagnostyka nie musi być w wersji elektronicznej.
W takim przypadku lekarz POZ wystawia skierowanie do specjalisty posiadającego umowę na AOS czyli kieruje pacjenta na tradycyjną ścieżkę postępowania ze skierowaniem. Świadczenie laryngologiczne zostanie rozliczone w ramach umowy AOS.
Aby pacjent mógł korzystać ze świadczeń w ramach POZ PLUS (bilanse, zarządzanie chorobą przewlekłą) pacjent musi wyrazić zgodę, której wzór stanowi załącznik nr 9 (w przypadku programu zarządzania chorobą dodatkowo konieczne jest podpisanie zgody, której wzór stanowi zał. nr 10 do zarządzenia). Brak zgody uniemożliwia wykonanie jakiegokolwiek świadczenia w ramach POZ PLUS.
Zgodnie z postanowieniami w umowie oraz zarządzeniem 23/2018/DAIS z późniejszymi zmianami skutkuje koniecznością zwrotu wszystkich wypłaconych środków w części dot. grantów.
Co do zasady powinien to być wybrany lekarz POZ, jednak z uwagi na przypadki losowe, urlopy, etc., istnieje możliwość konsultacji u innego lekarza.
Tak, jednak w wyniku takiego działania koordynatorowi, który pracuje w ramach programu POZ PLUZ, nie można zwiększyć wynagrodzenia. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy zwiększony zostanie wymiar jego etatu (zgodnie z kodeksem pracy).
Należy dokonać wpisu do dokumentacji medycznej u lekarza POZ i u specjalisty.
Audyty ex post będą przeprowadzane przez firmę zewnętrzną przy współudziale przedstawicieli Biura Projektu z Centrali NFZ oraz Banku Światowego. Udział przedstawicieli oddziału wojewódzkiego nie będzie konieczny, ale również nie ma przeciwwskazań, żeby w takim audycie uczestniczył.