Centrum Medyczne Graniczna

CM Graniczna to duża Przychodnia znajdująca się w Katowicach na osiedlu Paderewskiego. Lokalizacja przychodni i łatwy dojazd do niej jest jednym z naszych atutów. Można dojechać środkami komunikacji miejskiej, przystanek autobusowy zlokalizowany jest kilka kroków od drzwi wejściowych. W pobliżu jest również sporo miejsc parkingowych dla osób poruszających się własnymi środkami transportu.
W trosce o wygodę pacjentów, zlikwidowaliśmy schody i zapewniliśmy wygodne wejście do budynku. Przychodnia wyposażona jest też w dźwig dla osób niepełnosprawnych.
Zapewniamy swoim Pacjentom, zarówno tym najmłodszym, jak i dorosłym, dostęp do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Mowa tu o lekarzu pierwszego kontaktu, który prowadzi podstawowe leczenie, a w razie potrzeby kieruje do specjalistów. Codziennie kilku z nich dba o zdrowie pacjentów , którzy zdeklarowali chęć korzystania z naszej Poradni poprzez wypełnienie deklaracji wyboru lekarza , jak również pielęgniarki czy położnej. Od lipca bieżącego roku bierzemy udział w Programie Pilotażowym ,,POZ PLUS”, dzięki któremu nasi pacjenci mają zapewnioną opiekę lekarzy wielu specjalności bez konieczności długiego oczekiwania w kolejkach. Ułatwieniem dla pacjentów jest to, że w swoich strukturach posiadamy wiele poradni specjalistycznych i realizujemy różne programy profilaktyczne na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, w związku z tym realizację większości świadczeń zapewniamy na miejscu.
Oprócz Podstawowej Opieki Zdrowotnej posiadamy jeszcze Poradnię Ginekologiczną, która ceniona jest za wysoki poziom i najwyższy komfort przeprowadzanych badań. Poradnia zapewnia możliwość wykonania wszystkich podstawowych badań diagnostycznych, ginekologicznych, cytologicznych, kolposkopowych, badań ultrasonograficznych oraz zabiegów krioterapii zmian chorobowych szyjki macicy i sromu. W Poradni przeprowadzana jest diagnostyka prenatalna, w tym test podwójny
z kalkulacją ryzyka wad genetycznych. Można również wykonać badanie cytologiczne w ramach programu Profilaktyka Raka Szyjki Macicy refundowanego przez NFZ.W ramach Programu wykonujemy również pogłębioną diagnostykę szyjki macicy – Kolposkopię wraz z oceną histopatologiczną zmian chorobowych szyjki.
Ponadto posiadamy poradnie:

  • Poradnię Leczenia Bólu, którą prowadzi specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Lekarz Poradni zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem różnego rodzaju bólu. Stosując elektrostymulację oraz blokadę nerwów obwodowych. Lekarz pomaga w opanowaniu bólu ostrego i przewlekłego. Metody diagnozowania oraz rodzaj terapii leczenia każdemu pacjentowi dobierane są indywidualnie.
  • Poradnię Dermatologiczną, która oferuje profesjonalną diagnostykę oraz leczenie chorób skóry.
  • Poradnię Okulistyczną, która zapewnia Pacjentom najlepszą opiekę medyczną, dostęp do specjalistycznych badań okulistycznych oraz nowoczesnego sprzętu. W Poradni konsultowane są zarówno dzieci, jak i dorośli.
  • Poradnię Chorób Tarczy, w której lekarz zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń tarczycy.
  • Poradnię Kardiologiczną, która specjalizuje się w diagnostyce kardiologicznej. Posiadamy Gabinet EKG wysiłkowego , Holter EKG oraz Holter RR. Na miejscu wykonujemy też UKG serca
  • Pracownię USG, która oferuje badania w zakresie USG Doppler: przepływowe, tętnic domózgowych szyjnych i kręgowych, żył kończyn dolnych i górnych, tarczycy, szyi, jamy brzusznej. Wykonujemy również USG kończyn górnych i dolnych. USG stawów, ścięgien , węzłów chłonnych, ślinianek , tkanek miękkich, piersi. Do realizacji badań wykorzystywany jest wysokiej klasy aparat ultrasonograficzny Aloka SSD 4000.  Istnieje możliwość  wykonywania u nas badań USG dzieci. Badania są wykonywane na podstawie skierowań od lekarzy pediatrów dla pacjentów zadeklarowanych w naszej przychodni. Wykonujemy Usg jamy brzusznej, jamy brzusznej z oceną refluksu żołądkowo-przełykowego , główki, szyi, jąder.
  • Poradnię Preluksacyjną, która zajmuje się profilaktyką dysplazji stawu biodrowego u noworodków. Zalecane jest trzykrotne wykonanie Usg stawów biodrowych w pierwszym roku życia dziecka. Zapewniamy więc wykonanie takich badań i staramy się aby zapewnić ich terminowe wykonanie. Pierwsze Usg musi być wykonane między 4 a 6 tygodniem życia dziecka.
  • Poradnię Hematologiczną dla dzieci i dorosłych. Lekarze  Poradni Hematologicznej zajmują się prewencją oraz wczesnym wykrywaniem chorób układu krwiotwórczego. Konsultuje, diagnozuje oraz leczy pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego.

Dodatkowo realizujemy Program Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w zakresie podstawowym i pogłębionym, Program badań prenatalnych, Program Podstawowy POCHP.

2537